خانه / آموزش مردمی / ازدواج دختر مسلمان با غیر مسلمان

ازدواج دختر مسلمان با غیر مسلمان

Print Friendly, PDF & Email

همانطور که می‌دانید ازدواج دختر باکره برای اولین بار باید با اجازه پدر باشد اگر پدر در قید حیات نبود اجازه جد پدری لازم است و درنهایت اگر جد پدری هم نبود می‌تواند از دادگاه اجازه ازدواج بگیرد.

مطلبی که در کنار این موضوع می‌توان مطرح کرد این است، ازدواج دختر مسلمان با ادیان غیر مسلمان، در اینجا حکم قانون و فقه مشابه هم است. نکاح زن مسلمان با مرد غیر مسلمان ممنوع است. از این جهت که در تمام جوامع  و مناطق مختلف دنیا سیطره و استیلای مرد بر زن یک امر بدیهی است. به ندرت پیش می‌آید که برعکس آن را ببینید. در برخی کشورها هم که داعی تساوی حقوق زن و مرد را می‌بینید، شما فقط این موضوع را بر روی کاغذ و قانون و در مباحث صوری و ظاهری می‌بینید نه در عمل.

 وقتی چنین حالتی پیش بیاید بالتبع این استیلا و سیطره مرد بر زن باعث می‌شود یکسری از محدودیت‌ها و اجبار‌ها به زن تحمیل شود‌. حالا توجه کنید که در این بین تفاوت و تعارض عقیدتی و دینی هم باشد. در این صورت مرد مستولی و حاکم بر زن می‌تواند وی را از انجام و ادای وظایف زناشویی، دینی و غیره باز دارد و او را مجبور به انجام محرمات و ترک واجبات کند. حتی ممکن است زن ممکن مجبور به ترک دین شود. بعد دیگری هم وجود دارد اینکه ممکن است بعد از اینکه فرزندان آنها بدنیا آمدند با توجه به همان استیلا و سیطره، فرزندان آنها هم در حقیقت دینی را بپذیرند که بر خلاف دین کامل و جامع اسلام است. اگر این وضعیت پیش بیاید در چنین شرایطی این ستم و سیطره، گریبان فرزندان آنان را هم خواهد گرفت. به همین جهت، حکم قانون این است که؛ خانم مسلمان ایرانی نمی‌تواند با یک مرد غیر مسلمان ازدواج کند.اگر این کار را هم انجام دهد خلاف قانون، شرع، عرف و عقل است.      

همچنین ببینید

سرقفلي یا قفلی بر مالكيت

سرقفلي یا قفلی بر مالكيت مغازه سرقفلی !! شايد بسياري از شما تابلو يا بنري …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ